Πέμπτη 29 Αυγούστου 2013

Παρασκευή στις 11:00 το Άλκμααρ-Ατρόμητος

Την Παρασκευή το πρωί στις 11:00 θα συνεχιστεί η αναμέτρηση (από το 56:30) της Άλκμααρ με τον Ατρόμητο, που διεκόπη λόγω πυρκαγιάς που ξέσπασε στο γήπεδο.

Η ΟΥΕΦΑ όρισε το παιχνίδι για την Παρασκευή στις 11:00, προκειμένου να έχει ολοκληρωθεί πριν από την κλήρωση, η οποία είναι προγραμματισμένη για τις 14:00. Από το 56:30 θα συνεχιστεί το παιχνίδι. Θυμίζουμε πως μέχρι την στιγμή της διακοπής, οι Περιστεριώτες ήταν μπροστά 1-0 χάρη σε τέρμα του Δημήτρη Παπαδόπουλου.

Η πυρκαγιά που ξέσπασε λίγο πριν το 60ο λεπτό της αναμέτρησης, στο εστιατόριο του γηπέδου της Άλκμααρ, έφερε οριστική διακοπή στο παιχνίδι του Ατρόμητου, με την ολλανδική ομάδα. Μέχρι εκείνη την στιγμή οι Περιστεριώτες ήταν μπροστά στο σκορ με τέρμα του Παπαδόπουλου, ο οποίος στο πρώτο ημίχρονο είχε χάσει πέναλτι, ενώ οι Ολλανδοί έπαιζαν με δέκα παίκτες μόλις από το δεύτερο λεπτό.