Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2012

Πλήρωσε τα λάθη του ο ΑΟΞ

ΠΑΙΑΝΙΑ ΜΑΣΤΡΟΥ – ΑΟ ΞΗΡΟΠΗΓΑΔΟΥ 2-1

Στο γήπεδο της Παιανίας Μαστρου φιλοξενήθηκε σήμερα η ομάδα του Αθλητικού Ομίλου Ξηροπηγαδου χωρίς ελλείψεις και με τα δυο μεταγραφικά αποκτήματα στην βασική σύνθεση της ομάδας τους Δρόσο Μιχάλη και Δημήτρη Πετσινη .
Στα του αγώνα η ομάδα του Αοξ μπήκε δυνατά προηγήθηκε μόλις στο7 λεπτό  με δυνατό σουτ του Χαντζαρα που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Μακρη .
Όμως η ομάδα της Παιανιας στην πρωτη της καλή ευκαιρία στο παιχνίδι στο 11 λεπτό ισοφάρισε σε 1-1 με των Πιερρο . Στην συνέχεια  η ομάδα του Ξηροπηγαδου έχασε 2 κλασικές ευκαιρίες για γκολ με των Παναγιωτόπουλο Χ. και των Δενδραμη να αστοχούν .
Στο δεύτερο ημίχρονο με την έναρξη του 1 λεπτό μετά θα διακοπή λόγο του έντονου καπνού που υπήρχε στον αγωνιστικό χώρο  λόγο φωτιάς που είχαν ανάψει η οπαδοί του Μαστρου.
Η ομάδα του Ξηροπηγαδου θα χάσει μεγάλη ευκαρια ύστερα από ωραία μπαλιά του πετσινη ο Νικοπουλος θα αστοχήσει μέσα από την μικρή περιοχή  και το πλασέ του θα περάσει άουτ . Στο 67 λεπτό εκτέλεση κόρνερ των γηπεδούχων ο τερματοφυλακας του Ξηροπηγαδου δεν θα καταφέρει να συγκρατήσει την μπάλα και ο επερχόμενος  Ταλιαμπες που 5 λεπτά πριν είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο με το γόνατο θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-1 . Στο 75 πάλι με των Ταλιαμπες σουτ που θα επέμβει ο Οικονόμου  όπου από την στιγμή που πέρασε στον αγωνιστικό χώρο δημιούργησε πολλά προβλήματα στην άμυνα του ξηροπηγαδου .
Στο 70 Σουτ του Χαντζαρα θα περάσει λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι .
Ο Παναγιωτοπουλος στο 80 θα διώξει την μπάλα στην γραμμή αφού ο Ταλιαμπες βγήκε απέναντι στον Οικονομου πάσαρε στον Κουτσουπια και αυτός πλάσαρε αλλά απομάκρυνε ο Παναγιωτοπουλος .

Παιανια Μαστρου :  Μακρης Γ., Ντινος , Σερετακης , Κουτσοοθωδορος , Κουμπαρουλης , Παππας , Μουρκογιαννης , Πιερρος , Μπανιας , Αρβανιτης , Κουτσουπιας .

Αναπληρωματικοί : Τσακαλωζος , Βαλτογιαννης , Μπαρκας , Κουτσοθοδωρος , Ταλιαμπες , Συρρος , Ραπτης .

ΑΟ ΞΗΡΟΠΗΓΑΔΟΥ : Οικονομου , Παναγιωτοπουλος Δ, Ραυτοπουλος , Σταμουτσος , Δενδραμης , Παναγιωτοπουλος  Χ , Κρινης , Αδαμοπουλος ,  Δροσος , Χαντζαρας , Πετσινης .

Αναπληρωματικοί :  Aντωνιαδης.Α. Μυρτο , Νικοπουλος , Βεργος , Αντωνιαδης .

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

2΄ Δύσκολα θα απομακρύνει με γροθιές ο Οικονομου εκτελεση φαουλ του Αρβανιτη .

7΄ !!!ΓΚΟΛ!!! Ο Χαντζαρας θα κάνει το 0-1 με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή .

11΄ !!! ΓΚΟΛ !!!  Σουτ του Παππα θα διώξει ο Οικονομου δύσκολα αλλά στην συνέχεια δεν θα απομακρυνθεί η μπάλα και ο Πιερρος με πλασέ θα κάνει το 1-1 .

13 ΄Σουτ του Μουρκογιαννη σταθερά ο Οικονομου .

16 ΄ Σουτ του Κουμπαρουλη αουτ .

19 ΄ Σέντρα Δρόσου γυριστώ Βολ πλανε του Παναγιωτοπουλου θα αποκρούσει ο Μακρης

39 ΄ Εκτέλεση φάουλ του Αρβανιτη άουτ .

40 ΄ Εκτέλεση φάουλ του Πετσινη προβολή δενδραμη λιγο αουτ .

ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

47 ΄ Ολιγόλεπτη διακοπή λόγο του έντονου καπνού που υπήρχε στον αγωνιστικό χώρο  λόγο φωτιάς που είχαν ανάψει η οπαδοί του Μαστρου.

50 ΄Σεντρα Δενδράμη κεφαλιά Κρινη αουτ .

56 ΄ Σουτ Κρινη μπλόκαρε ο Μακρης .

57 ΄ΑΛΛΑΓΗ  ΑΟ ΞΗΡΟΠΗΓΑΔΟΥ  Βγηκε ο Δροσος και πέρασε ο Νικοπουλος .

59 ΄ Σέντρα Πετσινη στο Νικοπουλο ο Νικοπουλος μέσα από την μικρή περιοχή θα πλασάρει άουτ .

63 ΄ΑΛΛΑΓΗ  ΠΑΙΑΝΙΑ ΜΑΣΤΡΟΥ : Ο Πιερρος βγήκε και πέρασε ο Ταλιαμπες .

67 ΄ !!! ΓΚΟΛ !!! 2-1  Εκτέλεση κόρνερ των γηπεδούχων ο τερματοφύλακας του Ξηροπηγαδου δεν θα καταφέρει να συγκρατήσει την μπάλα και ο επερχόμενος  Ταλιαμπες που 5 λεπτά πριν είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο με το γόνατο θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-1 .

70 ΄ Σεντρα σουτ Χαντζαρα θα περάσει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι .

72 ΄ ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΙΑΝΙΑ ΜΑΣΤΡΟΥ : Θα βγει ο Αρβανιτης και θα περασει ο Συρρος .

75 ΄ Δύσκολα ο Οικονομου θα διώξει με γροθιές σέντρα σουτ του  Κουτσουπια .

80 ΑΛΛΑΓΗ  ΑΟ ΞΗΡΟΠΗΓΑΔΟΥ : O Σταμουτσος θα βγει λόγο τραυματισμού και θα περάσει ο Μυρτο .

81 ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΙΑΝΙΑ ΜΑΣΤΡΟΥ : Θα βγει ο Παππας και θα περάσει ο Μπαρκας

83 ΄ Ο Παναγιωτοπουλος απομάκρυνε την μπάλα πάνω στην γραμμή στο πλασέ του Κουτσουπια .